Prądy w projektowaniu stron WWW

Trendy w budowaniu witryn WWW

Portale WWW są po pierwsze aspektem estetycznym. Na bank wydobędą się szepty, które to zaprotestują wbrew owemu postawieniu kwestii, lecz mimo wszystko jest ono zgodne z prawdą. Bezspornie, którakolwiek osoba wczytująca witrynę internetową jakiegokolwiek typu robi to w jakimś celu: poszukuje porady, potrzebuje kupić towar czy nawiązać kontakt z kimś. To jest rdzeń witryny internetowej, jej funkcjonalność, lecz pierwszy związek z serwisem WWW jest za każdym razem przeżyciem jedynie estetycznym.

Jeśli przyjmiemy pod uwagę także fakt, że estetyka jest jednoznacznie skorelowana z funkcjonalnością strony plus ma jakiś wpływ, pośredni wpływ, na zachowanie automatów zajmujących się indeksowaniem stron WWW na potrzeby wyszukiwarek internetowych, na pewno nie będziemy mogli lekceważyć spraw związanych z stylistyką. Dyskusję o prądach warto rozpocząć dokładnie od kwestii pozycjonowania, gdyż strona WWW musi być poprawnie przygotowana, żeby roboty uznały ją za wartościową.
Internauta również to może szybko dojrzeć, jednakże mimo wszystko jest to kwestia specjalistyczna i z tego powodu nie będziemy jej tutaj analizować.
Najistotniejszym trendem jest ostatnimi czasy projektowanie stron internetowych na sposób, który pozwala korzystać z nich również na smartphonach, jak i na domowych pecetach. Niedawno jeszcze konstruktorzy stron WWW preparowali dwie opcje swojej strony, przenośną plus klasyczną. Trend ujawnia, iż się to kończy. Jest to wszak stosunkowo odważne, gdyż projektowanie stron w ten sposób często znaczy, że występuje potrzeba ich scrollowania wertykalnego w doprawdy szerokim odcinku, a jakby tego było mało stopień zagęszczenia jakichkolwiek informacji jest raczej niewielki. Z tego powodu można wątpić, że prąd podtrzyma się w dokładnie takiej formie, jak to jest dziś, lecz zarazem nie przystoi już powątpiewać w to, że kroczymy w niesamowicie sensownym kierunku. Gąszcz stron WWW jest już dzisiaj nastawionych specjalnie na ruch mobilny, poprzez co decyzja o sporządzaniu zunifikowanej odsłony serwisu jest uzasadniona w jakiejkolwiek perspektywie, i materialnej, i praktycznej.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s